Móda už dávno nie je záležitosťou len ženskej časti populácie, ale čoraz častejšie jej trendy sledujú aj muži, ktorí sa chcú odlíšiť alebo „len“ zapôsobiť na obchodného partnera či svoju drahú polovičku, trebárs pri platení v reštaurácii. Pánske peňaženky tiež podliehajú módnym trendom a nad výberom tej správnej by ste sa mali zamyslieť.

Možno tiež poznáte ten pocit, keď sedíte na romantickej večeri, ktorá sa pomaly chýli ku koncu. Večer sa doposiaľ vcelku vydaril, konverzácia nenútene plynie a vy už sa tešíte na to, ako sa to celé bude vyvíjať  ďalej. Potom však príde na rad platenie. Účet ako správny gentleman predsa zatiahnete vy. Nejde o to, že by ste mali málo peňazí - i keď aj také faux pas môže nastať. Problém však prichádza vo chvíli, keď z vrecka vyťahujete svoju starú, ošúchanú peňaženku, za ktorú sa už sami hanbíte aj v poslednom bufete na predmestí, nie to v luxusnom podniku so ženou vašich snov.

Rozpaky v takých prípadoch často vystrieda improvizácia v podobe ospravedlnenia a cesty na toalety, kde potrebný obnos radšej vytiahnete priamo do vrecka a peňaženku radšej dobre skryjete na bezpečné miesto. Takto už to ďalej nejde, vravíte si, keď s rumencom v tvári sadáte späť na svoje miesto.

Pánska peňaženka je praktická nutnosť aj módny doplnok, a jej voľbu rozhodne netreba podceňovať. Predpokladajme, že sa muž z nášho príkladu poučil a rozhodol sa, že nabudúce už bude mať peňaženku novú. Čo by sme mu v takom prípade poradili?

Kvalitná koža - odolný a trvácny materiál

Predovšetkým je treba zvoliť správny materiál. Pre formálne účely sa najviac hodí koža, ktorá je skrátka tradičná a v kombinácii s oblekom či „smart casual“ riešením obliekania ide o jasnú voľbu. Aj keď napríklad vegetariáni dnes s kožou môžu mať trochu problém, myslíme si, že lepšie je kúpiť si jednu kvalitnú koženú peňaženku, ktorú po vás zdedí ešte váš syn, než za tú istú dobu desať koženkových či látkových „portmoniek“, ktoré budete v pravidelných intervaloch musieť obmieňať kvôli ich obmedzenej životnosti.

Vertikálna peňaženka, alebo radšej klasika?

Ďalej je treba si ujasniť, či budeme chcieť peňaženku orientovanú horizontálne alebo vertikálne. Záleží pritom na osi, okolo ktorej sa peňaženka otvára. Na praktickej stránke veci to nič nemení, a tak to v tomto prípade závisí na vašich osobných preferenciách. Určite si nekupujte horizontálnu peňaženku len kvôli tomu, aby sa vám zmestila do zadného vrecka - tam už totiž dávno nepatrí! Je to totiž nie len faux pas po módnej stránke, ale aj bezpečnostné riziko.

Ďalším faktorom sú priehradky a delenie - vopred si musíte ujasniť, na aké účely budete peňaženku využívať. Peňaženky na výšku majú výhodu v tom, že disponujú hlbšou priehradkou na bankovky. Kúpiť si môžete modely určené len pre platobné karty, prípadne pre ich kombináciu s bankovkami (plus vrecko na pár drobných).

Akú farbu by mala mať peňaženka

V neposlednom rade je treba si vybrať farbu, ktorá charakter peňaženky zvýrazní najviac. Vraj červené peňaženky priťahujú peniaze. Je to možné, aj keď si myslíme, že priťahujú skôr pozornosť. Každopádne odporúčame klasiku a teda peňaženku čiernej alebo hnedej farby. Luxusne pôsobí aj tmavomodrá či tmavozelená varianta. Vhodná je aj kombinácia niektorej z týchto farieb s doplnkovým krikľavým, v podstate už ľubovoľným odtieňom. Fantázia je v takom prípade obmedzená len šírkou ponuky.

Súvisiace produkty

Pánska elegantná peňaženka Zbroja - čierna

Pekná pánska peňaženka z hovädzej kože so systémom anti RFID - systém proti čítaniu dát z bezdotykovej karty, s ktorým budú vaše peniaze v bezpečí. Hlavná klapka je bez západky, prídavné krídlo je upevnené západkou. V prednej časti sa nachádza kovové logo v tvare rytiera.
Cena 18,90 €
Dodanie 2-8 dní
View Detail

Comments ()

Webové stránky používajú na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním súhlasíte s použitím súborov cookie.