Pánska mikina je pravdepodobne jedným z najobľúbenejších kúskov v šatníku. Dôvodom je jej multifunkčné využitie – práca, voľný čas, šport. To všetko je možné absolvovať v absolútnom pohodlí a bez zbytočných starostí o obliekanie. Je jedným z prvých kúskov, po ktorých siahneme v prípade, že netušíme čo si na neformálnu príležitosť či stretnutie s priateľmi vziať. V akých prípadoch je vhodné siahnuť po mikine a na čo si dať pri výbere pozor?

Ako sme už naznačili v predchádzajúcich riadkoch pánske mikiny sú vhodné predovšetkým na neformálne príležitosti, kedy je možné využiť ich potenciál. Vybrať si môžete z dvoch typov pánskych mikín. Pánska mikina s kapucňou je ideálna na športové aktivity ako je napríklad beh či šport odohrávajúci sa vonku. V prípade nepriaznivého počasia rozhodne kapucňa poslúži viac ako užitočne. Pánska mikina bez kapucne je zas v mnohých príležitostiach vhodná ako náhrada príliš formálneho svetra.

            Nehovoríme však, že si oba typy nemôžete vychutnať podľa svojich preferencii a s pokojným svedomím zaradiť mikinu s i bez kapucne ako súčasť kombinácie na stretnutie s priateľmi v bare či počas bežného dňa do práce (samozrejme v prípade ak vaša práca nevyžaduje dress code v podobe obleku – v tom prípade nie je mikina zrovna ideálnym riešením, ktoré by dress code vystihovalo).

            Pri výbere správneho kúsku si nechávajte (rovnako ako pri všetkých ostatných) záležať na výbere kvalitného kúsku, ktorý váz nezradí. Rozhodujúca nie je len kvalita materiálu, hoci i tá hrá podstatnú úlohu, ale i spôsob  šitia, ktorý je mimoriadne dôležitý. Kvalitné mikiny majú šitie prevedené s precíznosťou a tak sa vám nemôže stať, že vás mikina zradí po jednom oblečení. V prípade, že túžite experimentovať v oblasti vzorov a farieb, neváhajte tak urobiť. Myslite však i na prostredie, kam sa chystáte daný kúsok obliecť.

Súvisiace produkty

Comments ()

Webové stránky používajú na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním súhlasíte s použitím súborov cookie.